International Conducting Competition Rotterdam (ICCR) – Finale Proms Concert

zo 8 juni, 2025
15:00 uur

het Park, Rotterdam

Uitverkocht

8 juni 2025

6 finalisten dirigeren Sinfonia Rotterdam tijdens het Proms openluchtconcert

Op zondag 1 juni 2025 gaat de International Conducting Competition (ICCR) van start. Onder leiding van de zes finalisten geeft Sinfonia Rotterdam op 8 juni een gratis concert in het Park in Rotterdam. Dit concert is gratis toegankelijk.

In 2024 waren de selectierondes waarin de deelnemers onder andere Sinfonia Rotterdam mochten dirigeren. In juni 2024 vond de halve finale plaats, waarin 24 geselecteerde dirigenten ons orkest leidden. Hier zijn uiteindelijk zes finalisten uit gekozen, die van 1 t/m 13 juni 2025 in vijf finalerondes de baton in de hand mogen nemen tijdens concerten in verschillende stijlen. Telkens wordt een ander orkest gedirigeerd: het Rotterdams Philharmonisch Orkest, het Orkest van de Achttiende Eeuw, Klangforum Wien, Laurens Symfonisch en Sinfonia Rotterdam.

Sinfonia Rotterdam is op 8 juni 2025 aan de beurt tijdens de derde ronde, dit is een openlucht Proms concert.

Meer over deze editie van ICCR


Programma

Het programma en de muziek worden later bekendgemaakt.


Finalisten

  • Luis Castillo-Briceño
  • Yukuang Jin
  • Jakub Przybycień
  • Rodrigo Sámano Albarrán
  • Miguel Sepúlveda
  • Sam Weller

 

© Allard Willemse

Aankomende concerten

Verschillende locaties
Jubileumconcert! 25 jaar Sinfonia Rotterdam in de Doelen Rotterdam en Kloosterkerk Den Haag. Oscher, Rossini en Mendelssohn én trompettiste! © Simon Fowler

25 jaar Sinfonia Rotterdam!

14 maart 2025 t/m 16 maart 2025
Verschillende locaties
© Martijn Kappers

Symphony of Sorrowful Songs

15 april 2025 t/m 24 april 2025
Verschillende locaties
© Marco Borggreve

David Fray speelt Mozart

14 mei 2025 t/m 17 mei 2025